Duyurular

Ticaret Finansmanı ile Güçlü Bir Ekonomiye - Gaziantep

Ticaret Finansmanı ile Güçlü Bir Ekonomiye - Gaziantep

TİCARET FİNANSMANI İLE GÜÇLÜ BİR EKONOMİYE

“Gelecek için KOBİ’lerle Buluşuyoruz”

“Küçük işletme ihtiyaçlarına duyarlı iş ortamında, KOBİ’lerin rekabet güçlerinin uluslararası düzeyde artırılması ve ülkemizin ekonomik büyümesinde KOBİ’lerin katkısının yükseltilmesi” amacıyla, 2015-2018 yıllarını kapsayan ‘’KOBİ Stratejisi ve Eylem Planı’’ hazırlanmıştır. Türkiye’deki şirketlerin %99’unu oluşturan KOBİ’ler ülkemizdeki toplam istihdamın %75’ini karşılamaktadır.

Küresel rekabetin hız kazandığı iş dünyasında, üretimi, istihdamı, gelirimizi arttırmak ve sınırları aşmak gerekmektedir. Bu amaca dönük olarak, 24 Şubat 2016’da “TİCARET FİNANSMANI İLE GÜÇLÜ BİR EKONOMİYE” Projesi başlatılmıştır.

GELİŞEN TÜRKİYE EKONOMİSİNDE BİRLİKTEN DOĞAN KUVVET

Proje kapsamında; tüm Türkiye’de KOBİ’ler ile buluşmalar düzenlenmekte, ekonomideki son gelişmeler ışığında, KOBİ’ler için finansmana erişim ve yararlanabilecekleri destek programları, kaynak alternatifleri, krediler, hibeler, sigorta, garanti hizmeti ve borçlanma araçları vb konularda detaylı bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Kamu ve Yerel Yönetimler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları, OSB’ler, EXİMBANK İl Müdürlükleri, KOSGEB İl Müdürlükleri, Kalkınma Ajansları, Serbest Bölgeler, Üniversiteler, Yerel ve Ulusal Medya, Üretici ve İhracatçı işletmeler ile birlikte doğru ve hatasız bilgi ulaştırılıp, eksikler tamamlanıp, merak edilen tüm sorulara uzmanlarca cevaplar verilmekte, yapılan özel çalışmalarla, ulusal medyanın kente ve kent KOBİ’lerine olan ilgisi de arttırılmaktadır.

YENİ DURAK: ÜRETİM, SANAYİ VE TİCARETİN LOKOMOTİFİ GAZİANTEP

Tüm paydaşları harekete geçirmek, farkındalığı arttırmak, eksiklerin tespit etmek ve gidermek, kent ekonomisinde gelecek vizyonu oluşturmak için sekizinci organizasyonumuz Gaziantep’te gerçekleştirilecektir.


ORGANİZASYON PROGRAMI;

Panel Tarihi: 25 Ekim 2017 Çarşamba

Panel Yeri: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu

İncilipınar mah. 4 Nolu Cadde Büyükşehir Belediyesi Binası Şehitkamil-Gaziantep

 

09.00 Program başlangıç

09.15 Açılış sunum / Konuklar davet

09.30 A Haber TV canlı yayın ve panel

PANELİSTLER

Moderatör / Sayın Özlem DOĞANER / AHaber Ekonomi Müdürü

Sayın Enis GÜLTEKİN / TURK EXIMBANK Genel Müdür Yardımcısı

Sayın M. Çağatay BAYDAR / FKB Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Sayın Adil KONUKOĞLU / Gaziantep Sanayi Odası Başkanı

Sayın Beyhan HIDIROĞLU / Gaziantep Ticaret Odası Başkanı

10.15 Organizasyon tanıtım filmi yayın

10.20 – 12.30 Panel devam ve soru- cevap