Duyurular

FKB, Uludağ Ekonomi Zirvesi açılış resepsiyonu sponsoru

FKB, Uludağ Ekonomi Zirvesi açılış resepsiyonu sponsoru

Finansal Kurumlar Birliği, dünyadan ve Türkiye’den değerli konuşmacılar ile iş insanlarını bir araya getiren 4. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin açılış resepsiyonu sponsorluğunu üstlendi. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen etkinlik, 13-14 Mart’ta Uludağ Grand Yazıcı Otel’de gerçekleşecek. Açılış resepsiyonu ise 12 Mart 2015 saat 19:30’da yapılacak.

Türkiye’nin en önemli ekonomi buluşması Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne 25’i yurt dışından olmak üzere yaklaşık 65 önemli konuşmacı katılacak. Zirve’de, Avrupa Birliği Merkez Bankası’nı (ECB) sekiz yıl başarıyla yöneten ECB Eski Başkanı Jean Claude Trichet bir konuşma yapacak. Time Dergisi tarafından 2013 yılında dünyanın en önemli 100 kişisinden biri olarak gösterilen Google Ideas CEO’su Jared Cohen ve Almanya’nın en çok satan gazetelerinden Bild Gazetesi Yayın Yönetmeni Kai Georg Diekmann, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ana konuşmacıları arasında yer alacak.

Zirve’de Çin AB Ticaret Odası Başkanı Joerg Wuttke, Zambiya Ekonomi Eski Bakanı Situmbeko Musokotwane, Yandex Kurucusu Arkady Volozh, UnionPay China Başkanı Wenchao Shi’de birer konuşma yapacak. Willem van Duin, Mark Coombs, Benjamin Hauwanga, Christian Hernandez Gallardo, Matthias Kues’in yer alacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Afrika ve Çin’in iş, ekonomi ve siyaset dünyasına yön veren birçok isim bulunacak.

Hazine Eski Müsteşarı olan ve 1 Kasım 2014’te IMF İcra Direktörlüğü görevine başlayan İbrahim Çanakçı’nın Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri değerlendireceği Zirve, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran–Symes ile Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ı da ağırlayacak. DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın konuşmacıları arasında yer alacağı Zirve, iş dünyasından önemli patronları bir araya getirecek. Bülent Eczacıbaşı, Hüsnü Özyeğin, Cem Boyner, Ümit Boyner, Mustafa Taviloğlu, Ali Sabancı, İbrahim Çeçen, Nihat Özdemir, Zeki Konukoğlu, Aziz Torun, Fuat Tosyalı, Demet Sabancı Çetindoğan, Vahap Küçük, Mehmet Sepil, Abdullah Kiğılı, Zeynep Bodur Okyay, Hüseyin Özdilek ve Gülden Yılmaz’ın katılacağı oturumlarla iş dünyasının nabzını tutacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi Türkiye’nin önemli CEO’ları Agâh Uğur, Turgay Durak, Levent Çakıroğlu, Sani Şener, Rami Aslan, Süreyya Ciliv, Gökhan Öğüt, Erkan Akdemir, Mehmet T. Nane, Tamer Özmen, Tankut Turnaoğlu ve Uğur Gazanker’i misafir edecek. Finans sektörüne yön veren bankaların CEO ve yönetim kurulu başkanları Hüseyin Aydın, Ersin Özince, Hakan Binbaşgil, Hakan Ateş, Temel Güzeloğlu ve Ümit Leblebici Zirve’de gelecekle ilgili öngörülerini paylaşacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bir taraftan liderlerin global ajandalarına bakılırken, diğer taraftan da sosyal ajandaları tartışılacak. Dijitalleşmenin ve dijital şirket olmanın öneminin anlatılacağı Zirve’de, Afrika ve Çin pazarlarındaki fırsatlar değerlendirilecek. Türkiye’nin bölgesel üs ve global güç olması için yapması gerekenlerin tartışılacağı Zirve’de, “Türkiye yarına hazır mı?” sorusunun cevabı aranacak.