Duyurular

Finansal Kurumlar Birliği ve Malatya Valiliği’nden Vefa Protokolü

Finansal Kurumlar Birliği ve Malatya Valiliği’nden Vefa Protokolü


Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman sektörlerini tek çatı altında toplayan Finansal Kurumlar Birliği (FKB) ve Malatya Valiliği arasında imzalanan protokol kapsamında, merhum Malatya eski milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun anısını yaşatmak üzere, 250 bin TL’lik yatırımla 2 Fen Lisesi’ne 2 kütüphane kazandırılacak.

Protokol töreni Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, FKB Başkanı Osman Zeki Özger, FKB Başkan Yardımcısı Vahit Altun, FKB Yönetim Kurulu Üyesi Onur İzci ve FKB Genel Sekreteri Ahmet Candan’ın katılımıyla, aynı zamanda Öğretmenler Günü de olan 24 Kasım Salı günü gerçekleşti.

İmzalanan protokol çerçevesinde, merhum Malatya eski milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun anısını yaşatmak üzere 250 bin TL tutarındaki bir yatırımla Malatya Fen Lisesi ve Malatya Fehmi Gemuhluoğlu Fen Lisesi’ne, teknolojik imkanlarla donatılmış Z tipi adı verilen 2 kütüphane yapılacak. Kütüphanelere, merhum Mevlüt Aslanoğlu’nun adı verilecek.

Protokol imza töreninde konuya ilişkin değerlendirmede bulunan FKB Başkanı Osman Zeki Özger, temsil ettikleri her üç sektörde özelikle çalışan kalitesinin artırılması yönünde eğitim konusuna büyük önem verdiklerini belirleterek; Malatya Valiliği ile imzalanan protokol vesilesiyle sadece sektörel sınırlar içinde değil, toplumsal düzeyde de eğitime katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Özger, “Merhum Mevlüt Aslanoğlu’nun sektörlerimizin gelişimine hem milletvekili olmadan önce hem de sonrasında çok büyük katkıları oluştu. Biz de, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Mevlüt Aslanoğlu’na vefamızı sunmak ve onun anısını yaşatmak üzere Malatya Valiliği ile böyle bir protokol imzalama kararı aldık. Malatyalı gençlerimizin eğitim yaşamlarına önemli bir katkı sağlayacağına inandığımız kütüphanelerin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Protokolü imzaladığımız tarihin Öğretmenler Günü’ne denk gelmesi de bizleri ayrıca mutlu etti. Buradan tüm öğrenmenlerimizin bu özel gününü de kutlamak isterim” dedi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı da; Malatya ilinin yetiştirdiği değerlerden biri olan merhum Mevlüt Aslanoğlu’na karşı bu vefakar girişimleri nedeniyle Finansal Kurumlar Birliği’ne teşekkür ettiğini söyledi.