Duyurular

FCI-EBRD-FKB Uluslararası Konferansı

FCI-EBRD-FKB Uluslararası Konferansı

Sayın Üyemiz

Bünyesinde 90 ülkeden 400 finans şirketini barındıran Dünya Faktoring Organizasyonu’nun (Factors Chain International-FCI), ülkemizi de içeren Orta-Doğu Avrupa, Rusya ve Orta Doğu Bölge Konferansı’nın kapsamının genişletilerek FCI, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Finansal Kurumlar Birliği işbirliğinde “Turkey: Bridging the Continents” (“Türkiye: Kıtaları Birleştirmek”) teması ile 8-9 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşeceğimiz Konferansı bildirmenin ve bu Konferansa ev sahipliği yapmanın mutluluğu içindeyiz.

İstanbul Swissotel Bosphorus’ta düzenlenecek Konferans kapsamında;

  • Tedarik Zinciri Finansmanı,
  • Türkiye, Ortadoğu, Rusya ile Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde faktoring,
  • EBRD ülkeleri ve gelişmekte olan pazarlardaki fırsatlar,
  • Alacak Temliğine Dayalı Vadeli Ticaretin Finansmanı (İslami Faktoring),
  • Finans sektöründe dijitalleşmenin önemi,
  • Kredi Sigortası-Faktoring iş birliği,
  • Finansal piyasaların derinleştirilmesi ve çeşitlendirilmesinde Kamu desteğinin önemi

gibi önemli konular masaya yatırılacak.

Türkiye faktöring sektöründen 19 üyesi bulunan FCI’ın dünya başkanlığını ikinci kez yürüttüğümüz bu dönemde, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi vizyonu, ülkemizin global ticaret ağındaki stratejik konumu ve Türk faktoring sektörünün dünyada bir ‘başarı hikayesi’ olarak değerlendirilen performansını göz önüne alarak, Konferans ana teması çerçevesinde ülkemizi bölgesel ticaret finansmanı merkezi olarak konumlandırdık.

Yıllık 3,1 trilyon dolar ciroya sahip faktoring sektöründe, Türkiye olarak oldukça etkin ve güçlü bir pozisyonda yer alıyoruz. 2012 yılında 6361 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte Türkiye’de de ciddi mesafeler alan sektörümüzün yarattığı finansal hacim ve gerek KOBİlerimizin ihracat hedefleri gerekse finansmana erişimleri açısından üstlendiği kritik rolün bilinciyle, ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlamak için büyük bir motivasyon ve gayret ile çalışıyoruz. Bu motivasyonla Ekim ayında gerçekleştireceğimiz Konferansın, Sizlerin de katkı ve desteği ile ülkemiz adına somut kazanımlar için önemli fırsatlar yaratacağına inanıyoruz. 

FCI, EBRD ve Finansal Kurumlar Birliği iş birliğinde ve alanında uzman uluslararası konuşmacıların iştirakleriyle gerçekleştireceğimiz; zengin içeriği ile sektörümüzün gelişimine değerli katkılarda bulunacağına inandığımız Konferansımıza katılımınızdan büyük memnuniyet duyacağız.

Programa linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Konferansa katılmak için 21.09.2018 tarihine kadar, (212)9244470 numaralı telefondan Nisa Karakaş’a veya fkb-faktoring@fkb.org.tr adresine katılım bilginizi iletmenizi önemle rica ederiz.