Duyurular

BDDK Tarafından Hazırlanan Finansaltuketici.gov.tr Yayında

BDDK Tarafından Hazırlanan Finansaltuketici.gov.tr Yayında

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), finansal tüketicinin bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla finansaltuketici.gov.tr yayında.

Finansaltuketici.gov.tr ile “Kredi kartı nedir?, Kredi nedir?, Bankacılık işlemlerinde şifre güvenliği nasıl sağlanır?” gibi soruların cevaplarına ulaşabilir, kredi kartının bilinçli kullanımı, tasarruf bilinci ve bütçe planlamasının nasıl yapılacağı ve daha pek çok konuya dair bilgileri videolu anlatımlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Tasarrufu teşvik etmeyi amaçlayan finansaltuketici.gov.tr’de yatırım çeşitleri ve 3 yaşından başlayarak ileri yaş guruplarına göre yapılabilecek tasarruf alternatifleri hakkında faydalı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Bilinçli kredi kullanımının tüketicinin bilinçlenmesi ile gerçekleşeceğine inanan BDDK, kredi çeşitleri hakkında bilgilendirmelere ayrıca önem veriyor ve nakit ihtiyacı duyulduğunda kullanılabilecek en ideal kredi alternatifi ve vadeler konusunda dikkat edilecek noktaların altı çiziliyor. Sitede, kredi almak için önemli bir kriter olan bireysel kredi notunuzu nasıl öğrenilebileceğiniz hakkında yönlendirme yapılırken, örnek hesaplama yapılabilmeniz için bir de hesap makinesine yer veriyor.

Finansaltuketici.gov.tr’de aynı zamanda bilgi güvenliğiniz ve dolandırıcılığa maruz kalmamanız için alınması gereken tedbirler sıralanıyor.

Video'yu indirmek için tıklayınız